مبارزه با افکار فمنیستی

این وبلاگ جهت مبارزه با شیوع افکار فمینیستی و فروپاشی خانواده و جابجایی نقش سنتی و اسلامی زن و مرد تاسیس شده است.

مبارزه با افکار فمنیستی

این وبلاگ جهت مبارزه با شیوع افکار فمینیستی و فروپاشی خانواده و جابجایی نقش سنتی و اسلامی زن و مرد تاسیس شده است.

جهت مبارزه با شیوع تفکرات فمنیسیتی در خانواده ها و جامعه و رسانه ها، با توجه به آمار روز افزون طلاق و افزایش فساد و فروپاشی خانواده تلاش جدی لازم است. متاسفانه در قلمرو دجالی ماشینی مدرن امروز، فرصت مناسب برای کسانی که می خواهند فطرت انسان را زیر پا گذارند و نسل بشر را منقرض کنند فراهم آمده است. اما نکته تلخ اینجاست که دین نیز دستاویز تمدن ضاله و مکاتب ضاله ای نظیر فمینیسم شده است و سعی در ترکیب فمینیسم که هیچ سازگاری با اسلام ندارد در احکام دین می شود. امروزه با کمال گستاخی مسئولیت مردان در قرآن که مسئولیت نان آوری و مادی و معاش خانواده و جامعه است به حق زن تبدیل شده است. در صورتی که اتفاقا حقوق زن و مرد هر دو در این سیستم لگدمال می شود.

بایگانی
 • ۰
 • ۰

خیلی از افراد به دلیل نادانی سعی می کنند اسلام را فمنیسم وار جلوه دهند و یا زن ستیز و یا مرد ستیز و...

در قرآن طبق وظایف و حقوقی که بر عهده زن و مرد گذاشته هیچکدام حق مختص یک جنسیت نیست بلکه حق یک جنسیت در عمل حق جنسیت دیگر هم هست و این گونه نیست حقوق جدا باشند چون طبیعت زن و مرد به گونه ای با نظم طراحی شده که نیازهای روحی مکمل دارند و با توجه به انطباق اسلام به این حقوق می توان حق هر یک را حق دیگری نیز به حساب آورد.


Family Portrait 1854

به عنوان مثال وظیفه نفقه و مهریه مرد با توجه به میلی که مرد برای تکیه گاه بودن و مسئول و مدیر و قهرمان بودن در خانواده دارد می توان یک حق نیز برای مرد به حساب آورد که خود کاملا متضاد با فمنیسم است و نیز حقی برای زن و دیگری تمکین ، نمی توان تمکین را تنها برآورده کردن میل جنسی دانست زیرا در سوره نساء ذکر شده که مردان در مقابل نافرمانی زنان از خوابگاه وی دوری گزینند که اگر منظور از این نافرمانی تنها سرباز زدن از ارتباط جنسی بود دیگر لزومی به دوری از خوابگاه زن برای مرد وجود نداشت بلکه خود زن خود به خود دوری می کند. پس منظور عدم سازگاری زن و بی احترامی و پررویی و قلدری و گردنکش و بودن زن و میل به ریاست داشتن زن در خانواده است به گونه ای که آرامش را در خانواده دچار اختلال می کند.

اما در مورد تمکین و مطیع بودن زن ، برخی افراد تنها وظیفه زنان را اطاعت در ارتباط جنسی می دانند اما این تعریف درست تمیکن نیست چون اولا میل جنسی که تا ابد پایدار نیست و در ضمن این تنها یکی از مصادیق تمکین است زیرا در آن صورت در آیه ۳۴ سوره نساء به مردان گفته نمی شد که از خوابگاه زنان در صورت نافرمانی زن از تمکین  دوری گزینید چون خود زن که این کار را می کند و نیازی به این توصیه نیست ، تمکین در واقع برقراری آرامش و تامین بعد معنوی شوهر و خانواده است همانطور که مرد بعد مادی خانواه و تا حدی معنوی خانواده را دارد اما نقش زن در تامین این آرامش خیلی سنگین است و برخلاف عده ای که می گویند زن در اسلام مسئولیتی در خانواده ندارد اتفاقا این مسئولیت خیلی سنگین است و اصلا یک نوع هنر است.

همانطور که در بالا اشاره شد وقتی مرد ثروتمند است و خانه بزرگ و ... ، زن برای حفظ زیبایی و ظرافت خود بهتر است کارهای خانه را تا حد امکان تنها انجام ندهد برای این که تمییز کردن خانه بزرگ و درندشت ممکن است در اندام و زنانگی زن اثر گذاشته (مثل فمنیسم ) و برای حفظ زیبایی خود که باعث آرامش مرد و خانواده می شود بهتر است از به عنوان مثال از نیروی خدماتی استفاده کند ، اما در مثال معروف مرد کارگر معدن که ممکن است چند روز خانه نباشد و زن دست به سیاه و سفید نزند این کار او منجر به از بین رفتن آرامش مرد و تحت فشار روانی قرار دادن اوست زیرا این مرد که توانایی مالی خدمات را ندارد و خانه او نیز بزرگ و درندشت نیست که کار زیادی بخواهد و اینجا کار خانه باعث آرامش مرد و خانواده می شود به گونه ای که به زن فشار نیاید و برای همین کار خانه به طور مطلق نمی تواند وظیفه زن باشد چون در برخی موارد هم به ضرر زن و هم به ضرر مرد است و تمکین وظیفه زن است که خود مانند نفقه شاخه های مختلف دارد و با توجه به موقعیت زوجین و در حد توان تعریف می شود. اما مثلا زن اگر غذایی درست کند که مرد و فرزندان آن را دوست دارند و ... همه در جهت آرامش مرد و خانواده است.

تمکین هم مثل نفقه بسته به شرایط شکلهای مختلف دارد ، مثل نفقه که در برخی موارد خدمتکار خانه و حتی دایه را نیز شامل می شود تمکین هم این گونه است و در مواردی کار خانه تمکین به حساب می اید و در برخی موارد که زنانگی زن را بگیرد عدم انجام کار خانه تکمکین است و همانگونه مرد هم به نفع خودش است در مواردی اجازه ندهد زن برخی کارها را انجام دهد چون ممکن است زیبایی و ظرافت زن را بگیرد و به ضرر خود مرد است ، تمکین در مجموع سازگاری با مرد و فراهم کردن اسباب آرامش مرد و خانواده است که مسئولیت سنگینی است که البته خود مرد نیز در آن اثر دارد.

از طرفی احترام زن به شوهر در واقع یک حق برای زن هم هست زیرا اولا زنی که تکیه گاه خود را محترم می شمارد در واقع خود را بالا می برد و همچنین قلب مرد را به دست آورده و مرد را به شدت مسئول برای خانواده اش می کند به گونه ای که انگیزه مرد برای ترقی زیاد شده و خانواده به دنبال این انگیزه پیشرفت می کند و زن و مرد زندگی توام از آرامش را تجربه می کنند و قابل ذکر است وقتی زنی چنین باشد حس تنوع طلبی مرد کور می شود اما اگر زن نافرمان باشد برعکس است و حس تنوع طلبی مرد تشدید شده و ارتباط او با زنان دیگر محتمل تر است و اصولا مردان زنان مطیع را دوست دارند.

اطاعت زن از مرد در مسائل مربوط به خانواده و توجه وی به خواسته های مرد و آنچه که مرد واقعا می خواهد و نیز احترام وی به نفع خود زن است و اگر مرد توان مالی داشت به عنوان مثال برای همسر خود کلفت یا کارگر بگیرد (چون طبق قرآن در زمینه نفقه شوهر هر کس با توجه به توانایی اش مکلف است و نه فراتر از آن که این موضوع در مسئله تسبیعات حضرت زهرا نیز مشهود است) باز به نفع مرد هم هست زیرا زن با انجام ندادن کارهای سخت بیشتر ظرافت و زنانگی و شادابی اش را برای مرد حفظ می کند همچنین که برخی ها می گویند دایه و ... با توجه به درخواست زن و داشتن توانایی مرد وجود دارد (متاسفانه برخی مانند قرآن شرط توانایی مرد را در نظر نمی گیرند) باز یک حق برای مرد هم هست زیرا سینه های زن در اثر شبر ندادن سالم تر و شاداب تر می ماند اما باید توجه داشت که در تمام این مسائل زنان می بایست نیازهای عاطفی بچه ها و مردان را نیز در نظر بگیرند چون مسئولیت اصلی زن تامین عاطفی و آرامش  مرد و خانواده است و اگر زن متوجه باشد همسر وی تمکن مالی لازم را ندارد با توجه به وظیفه عاطفی و تامین آرامش مرد و عدم ناسازگاری که در زمره همان تمکین است می بایست بی منت به مرد کمک کند و مرد نیز بی منت تکیه گاه باشد.

اما متاسفانه این حقوق امروزه تنها برای خودنمایی و یا این که چه کسی حقش بیشتر است مطرح می شود که بسیار احمقانه است.

نظرات (۱)

 • سیما حقیقی
 • فوق العاده بود... ممنون از فهم شما

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی